Aktualności

WSEIcraft 5.0: PODWÓJNE PODIUM DLA ZSE!

07.03.2020

W sobotę 29 lutego zakończyła się piąta edycja MAŁOPOLSKIEGO HACKATHONU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH, czyli 24-h maratonu tworzenia gier komputerowych i przyniosła Energetykowi kolejny sukces i to podwójny! Reprezentanci naszej szkoły zdominowali podium prezentując fantastyczne, autorskie, działające prototypy gier kreowane w Construct 3, przygotowane w dowolnym gatunku, ale w 7-godzinnym limicie czasowym na każdą z trzech gier. Obowiązującymi tematami bieżącej edycji były: "Wyścig z czasem", "Antybohater" i "3 kolory". Wyniki naszych zespołów:

  • 1 m-ce DRUŻYNA KOALA z klasy 3F w składzie: Maciej Boguś (lider), Jakub Kurdziel, Piotr Bator, Michał Kaim oraz Kacper Grela.
  • 3 m-ce DRUŻYNA PANDA z klasy 3I w składzie: Kacper Ożóg (lider), Wiktoria Pilch, Michał Tabor, Andrzej Maziarz i Michał Mlostek.
  • poza podium, ex aequo z inną drużyną na 7 m-cu DRUŻYNA SZYNSZYL z klasy 4F w składzie: Jakub Musiał (lider), Bartosz Morawiec, Olaf Nowak, Mateusz Cichostępski i Oskar Górnikiewicz.

Wydarzenie było niezwykle ciekawe i towarzyszyło mu wiele emocji. Nadrzędną ideą maratonu była nauka przez zabawę oraz wyzwalanie kreatywności i uruchamianie pokładów wyobraźni młodych ludzi. Zaprojektowane przez uczestników gry niejednokrotnie zaskakiwały, budziły szacunek przed znakomitym warsztatem twórców, czy też nietuzinkową interpretacją narzucanych na bieżąco tematów:-). Bezcenną wartością dla większości uczestników było wniesienie się na wyżyny kreatywności w aspekcie: planowania pracy zespołu, wymyślania fabuły i bohaterów, projektowania grafiki animacyjnej, tworzenia muzyki i dźwięków, planowania game i level designu, przy równoczesnej walce z czasem, zmęczeniem, konkurencją i słabościami zwykłego zjadacza pizzy:-). Finalnie, wszystkie zespoły musiały kolejno, w ciągu 5 minut, umiejętnie zaprezentować swoje dzieła przed jury, organizatorami oraz uczestnikami WSEIcraft’u.
Naszym początkującym Game Developer’om gratulujemy spektakularnego zwycięstwa i cennych nagród! Jesteśmy z Was dumni i liczymy, że nadal będziecie rozwijać swoje talenty i pasje oraz realizować innowacyjne pomysły i zapewne jeszcze o Was usłyszymy na kolejnych game jam’ach!
*game jamy to wydarzenia podczas których projektanci gier tworzą nowe gry na podstawie swoich prób i eksperymentalnych improwizacji. Zobacz: Krakowski Global Game Jam (KrakJam), Slavic Game Jam (SGJ), Global Game Jam (GGJ).